LCE00C109120A
Siemens
Produkt-Nr.:
LCE00C109120A
Hersteller:
Siemens
Beschreibung:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,1NC,9N
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 10PST-9NO/1NC (9 Form A, 1 Form B)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 115 ~ 120VAC