LCE00C605480A
Siemens
Produkt-Nr.:
LCE00C605480A
Beschreibung:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,6NC,5N
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Product Status Active
Contact Form 11PST-5NO/6NC (5 Form A, 6 Form B)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 460 ~ 480VAC