LCE01C005480A
Siemens
Produkt-Nr.:
LCE01C005480A
Hersteller:
Siemens
Beschreibung:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,5NO,
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 5PST-NO (5 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 460 ~ 480VAC