LCE01C208120A
Siemens
Produkt-Nr.:
LCE01C208120A
Beschreibung:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,8NO,
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Product Status Active
Contact Form 10PST-8NO/2NC (8 Form A, 2 Form B)
Mfr Siemens
Coil Voltage 115 ~ 120VAC