LCMA95-8-L
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
LCMA95-8-L
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CONN TERM RECT RING 95MM #M8
Auf Lager : 644
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 0.965" (24.51mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 95mm²
Stud/Tab Size M8 Stud
Thickness 0.120" (3.05mm)
Series Pan-Lug®
Length - Overall 2.382" (60.50mm)