LCMAX185-16-X
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
LCMAX185-16-X
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CONN TERM RECT RING 185MM #M16
Benutzer handbuch
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 1.476" (37.49mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 185mm²
Stud/Tab Size M16 Stud
Thickness 0.209" (5.30mm)
Series LCMAX
Length - Overall 3.406" (86.51mm)