LD08AC153KAB1A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
LD08AC153KAB1A
Beschreibung:
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Series LD
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.015 µF