LD1086V33-DG
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LD1086V33-DG
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
TO-220
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO220AB
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 79dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 1.5A