LD39015M125R
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LD39015M125R
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LIN 1.25V 150MA SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 65dB ~ 62dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 70 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 100mA