LD39050PU25R
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LD39050PU25R
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
6-DFN (3x3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6DFN
Auf Lager : 7861
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 65dB ~ 62dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 200 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (3x3)
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 500mA