LD59015C33R
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LD59015C33R
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
SOT-323-5
Beschreibung:
IC REG LIN 3.3V 150MA SOT323-5
Auf Lager : 8750
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 110 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.21V @ 150mA