LD6805K/31PX
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
LD6805K/31PX
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
DFN1010C-4
Beschreibung:
IC REG LIN 3.1V 150MA DFN1010C-4
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 35 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 75dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 150 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DFN1010C-4
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Transient Voltage
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.1V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 150mA