LDA100W-5-S
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LDA100W-5-S
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 100W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 79%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.44" W x 1.38" H (222.0mm x 62.0mm x 35.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 20 A
Series LDA (100W)
Power (Watts) 100W