LDA10F-5-SNG
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LDA10F-5-SNG
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 10W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 72%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.92" L x 2.24" W x 1.26" H (125.0mm x 57.0mm x 32.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2 A
Series LDA (10W)
Power (Watts) 10W