LDA150W-15-C
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LDA150W-15-C
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 15V 150W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 83%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.95" W x 1.46" H (222.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series LDA (150W)
Power (Watts) 150W