LDA300W-48-C
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LDA300W-48-C
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 302W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 86%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.04" L x 4.25" W x 1.85" H (255.0mm x 108.0mm x 47.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series LDA (300W)
Power (Watts) 302W