LDA50F-30-R
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LDA50F-30-R
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 30V 51W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 82%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.68" L x 2.17" W x 1.02" H (195.0mm x 55.0mm x 26.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.7 A
Series LDA (50W)
Power (Watts) 51W