LDA50F-9-SNR
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LDA50F-9-SNR
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 9V 50W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 78%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.86" L x 2.56" W x 1.42" H (225.0mm x 65.0mm x 36.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.6 A
Series LDA (50W)
Power (Watts) 50W