LDC60F-1-GY
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LDC60F-1-GY
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 25W
Benutzer handbuch
Product Status Last Time Buy
Efficiency 72%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.27" L x 1.02" W x 7.28" H (83.1mm x 25.9mm x 184.9mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 2.5 A
Current - Output 1 5 A
Series LDC (60W)
Power (Watts) 25W
Type Open Frame
Current - Output 3 500 mA