LDH-65-1750
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
LDH-65-1750
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
DC-DC STEP-UP CONSTANT CURRENT L
Auf Lager : 66
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 32V
Approval Agency CE, EAC
Topology Boost
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.75A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9.5V
Series LDH-65 (65W)
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 96%
Voltage - Output 12.5 ~ 37V