LDH-65-700W
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
LDH-65-700W
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
DC-DC STEP-UP CONSTANT CURRENT L
Auf Lager : 85
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 32V
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, EAC
Topology Boost
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9.5V
Series LDH-65 (65W)
Power (Watts) 56 W
Type Constant Current
Efficiency 95%
Voltage - Output 12.5 ~ 80V