LDK130M25R
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LDK130M25R
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT23-5
Auf Lager : 6311
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 120 µA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 300mA