LDK130PU33R
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LDK130PU33R
Paket:
6-DFN (1.2x1.3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 6DFN
Auf Lager : 37
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 120 µA
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (1.2x1.3)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-XFDFN
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 300mA