LDL212PU15R
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LDL212PU15R
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
6-DFN (3x3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.5V 1.2A 6DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 380 µA
Voltage - Input (Max) 18V
PSRR 87dB ~ 50dB (120Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.2A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 380 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (3x3)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 1.2A