LDLN025J2925R
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LDLN025J2925R
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
4-FlipChip
Beschreibung:
IC REG LIN 2.925V 250MA 4FLIPCHP
Auf Lager : 4581
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 425 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-FlipChip
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XFBGA, FCBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.925V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 250mA