LDRS4949MT221
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
LDRS4949MT221
Beschreibung:
1275, 20%, T&R, 221 Inductance (
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 220 µH