LEDB2B003120B
Siemens
Produkt-Nr.:
LEDB2B003120B
Hersteller:
Siemens
Beschreibung:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,20A,3NO,120
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Coil Power 31.7VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 20 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC