LEMF2520T6R8M
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LEMF2520T6R8M
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 175MA 350MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 175 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series LE, MF Type
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 38MHz