LEP240F-48-S
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LEP240F-48-S
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 3.74" W x 1.77" H (222.0mm x 95.0mm x 45.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5 A
Series LEP (240W)
Type Open Frame
Efficiency 87%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC