LFA150F-24-HG
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LFA150F-24-HG
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 74.9mm x 37.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series LFA (150W)
Type Open Frame
Efficiency 87.5%
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC