LFA150F-48-CGR2
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
LFA150F-48-CGR2
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 74.9mm x 37.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.2 A
Series LFA (150W)
Type Open Frame
Efficiency 88%
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC