LGL2G331MELZ45
Nichicon
Produkt-Nr.:
LGL2G331MELZ45
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Auf Lager : 58
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.07 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LGL
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF