LGU1H103MELB
Nichicon
Produkt-Nr.:
LGU1H103MELB
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP
Auf Lager : 3261
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.09 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LGU
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.7035 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 µF