LHL06NB330K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHL06NB330K
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 33UH 300MA 680 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 680mOhm Max
Inductance 33 µH
Series LH, L Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 10MHz