LHL06TB122J
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHL06TB122J
Beschreibung:
FIXED IND 1.2MH 58MA 12 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 50 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 58 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 1.2 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2MHz