LHL06TB181K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHL06TB181K
Beschreibung:
FIXED IND 180UH 165MA 2 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 165 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 180 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 5.2MHz