LHL08NB332J
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHL08NB332J
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 3.3MH 140MA 8.5 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 55 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.5Ohm Max
Inductance 3.3 mH
Series LH, L Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 850kHz