LHL08NB820K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHL08NB820K
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 900MA 220 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 35 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Inductance 82 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 6.5MHz