LHL13TB151KB
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHL13TB151KB
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 1.5A 190 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 150 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2.6MHz