LHL13TB330KH
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHL13TB330KH
Beschreibung:
FIXED IND 33UH 3.2A 43 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 100 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 43mOhm Max
Inductance 33 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 6.9MHz