LHLC06NB220K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHLC06NB220K
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 22UH 900MA 280 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 22 µH
Series LH, LC Type
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 12MHz