LHLC08TB121K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHLC08TB121K
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 960MA 360MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 25 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 960 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Inductance 120 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 5.2MHz