LHLC08TB273J
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHLC08TB273J
Beschreibung:
FIXED IND 27MH 54MA 90 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 60 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 54 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90Ohm Max
Inductance 27 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 250kHz