LHLC10NB152J
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHLC10NB152J
Beschreibung:
FIXED IND 1.5MH 370MA 2.7 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 50 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Inductance 1.5 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 830kHz