LHLC10TB103J
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHLC10TB103J
Beschreibung:
FIXED IND 10MH 140MA 19 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 60 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19Ohm Max
Inductance 10 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 290kHz