LHLC10TB680K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LHLC10TB680K
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 2A 120 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 4.6MHz