LLS1E183MELC
Nichicon
Produkt-Nr.:
LLS1E183MELC
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP
Auf Lager : 38
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.68 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LLS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.382 A @ 50 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 18000 µF