LLSTR-125
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
LLSTR-125
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 125UH 1A 250 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.290" (7.37mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.475" L x 0.420" W (12.07mm x 10.67mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 125 µH
Series LLSTR
Type Toroidal
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz