LM2599T-3.3
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
LM2599T-3.3
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
TO-220-7
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-7
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-7
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series SIMPLE SWITCHER®
Function Step-Down
Package / Case TO-220-7 Formed Leads
Frequency - Switching 150kHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V