LM4040AIM3-2.5+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
LM4040AIM3-2.5+T
Paket:
SOT-23-3
Beschreibung:
IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
Auf Lager : 9494
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 15 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 35µVrms
Series -
Current - Cathode 65 µA
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V